לוגו רשת מרפאות שיניים של ד"ר מיכאל בנגייב

קשר

ימים א'-ה': 09:00-20:00
יום ו': 09:00-14:00

ימים א'-ה': 09:00-20:00
יום ו': 09:00-14:00

כתרים מתכת-קרמיים

.שיקום שיניים שמכסה או מקיף לחלוטין שן או שתל דנטלי

מתי אפשר להתקין כתרי חרסינה?

כשיש צורך בשיקום שורת השיניים הקדמית או הצידית, תיקון שבבים, פגמים

שילוב בגשר או תותבת נשלפת

התקנה על שתל

החלפת שחזורים שהותקנו בעבר

אמייל דהוי או כהה

מהו כתר חרסינה?

מהם כתרי חרסינה? כתרים דנטליים הם שריון המונח על גבי שיניים פגועות. כתרים משמשים להגנה, כיסוי, ושיקום צורת השיניים כאשר סתימות רגילות אינן פותרות את הבעיה. כתרים דנטליים עשויים משני חומרים עיקריים ברפואה העכשווית - חרסינה, וזירקוניה. חרסינה מהווה את האפשרות היותר "סטנדרטית". כלומר, אין שום דבר רע בכתרי חרסינה. למידע נוסף על כתרי זירקוניה, אנא פנו ל

יתרונותיו של ד"ר בנגייב

רופאים מנוסים

במרפאתנו עובדים אנשי מקצוע בעלי ניסיון ממוצע של 15 שנים ומעלה.

חומרים מודרניים

אנו עוקבים אחר ההתפתחויות האחרונות בענף ומשתמשים בחומרים וטכנולוגיות מתקדמות ומוכחות מהדור האחרון בעבודתנו.

אופציית תשלום בתשלומים

אפשרות לרישום תשלום בתשלומים עד 60 חודשים.

סדרי עדיפויות

העיקר עבורנו בעבודה הוא לקוח מרוצה והערך המרכזי הוא תוצאה גבוהה עבורו. אחרי הכל, המלצות מלקוחותינו הן המפתח לפיתוח.

צריכים ייעוץ?

הירשמו לייעוץ עם אחד הרופאים שלנו בחינם

לפני ואחרי

שאלות תכופות מהמטופלים שלנו

על מנת להאריך את חיי כתר החרסינה, יש להקפיד על טיפול לאחר סיום ההשמה. מאחר והחניכיים עלולות להישאר רגישות לזמן מה, רופאי שיניים ממליצים להשתמש במברשת זיפית רכה ומשחות שיניים מתאימות. עם הזמן תוכל לחזור לטפל בשיניים שלך כמו קודם. יש להשתמש במי פה לאחר הארוחות. למרות העובדה שהציפוי עמיד ביותר, בהחלט לא כדאי לכרסם אגוזים או לפתוח בקבוקים עם השיניים. עמידה בהמלצות רופא השיניים תבטיח את העמידות והאסתטיקה של כתרים מלאכותיים.

תותבות מסייעות בהגנה על השן כולה, אך היא אינה שוללת התפתחות של עששת או מחלת חניכיים.
כתרי חרסינה מכילים "כובע" עם חריצים מסובבים, אשר מונחים על שן מושחזת ומחקה לחלוטין את צורתה, כולל כל המבנים האנטומיים. המבנה מבוסס על מסגרת מתכת, המכוסה מלמעלה בשכבת קרמיקה, שלא ניתן להבדיל בין צבעה מאמייל טבעי. התותבת מקובעת לרקמת השיניים הטוחנות באמצעות צמנט מרוכב מיוחד או יונומר זכוכית. במקרה של הרס חמור של השן, מותקנת תחילה תוספת מתכת, המשמשת כבסיס אמין לכתר. כמו כן, חרסינה משמשת לייצור גשרים ותותבות עם תמיכה הן על השיניים של המטופל עצמו והן על שתלים דנטליים. במקרה האחרון, מומלץ להשתמש בשתלים עם אחיזות מתכת.
ואכן, מטופלים רבים שואלים את עצמם את השאלה: מה עדיף – כתרי זירקוניום או חרסינה? באופן גס, שני העיצובים הללו הם ממתכת-קרמיקה, אולם זירקוניום הוא חומר "לבן" שאינו מבריק מבעד לקרמיקה, כפי שקורה לפעמים במתכת רגילה. לכן, כיום כתרי קרמיקה על מסגרת זירקוניום קרובים לכל קרמיקה באיכויות אסתטיות, אך יחד עם זאת הם בעלי חוזק זהה לחרסינה. עם זאת, המחירים עבור תותבות כאלה גבוהים יותר מאשר עבור כתרי חרסינה ללא שימוש בזירקוניום. השאלה מה עדיף – כתרים עם זירקוניום או כתרי חרסינה לא ניתנים לתשובה חד משמעית. הבחירה נעשית בהתאם לאינדיקציות ולתקציב.
זה אפשרי אם התקציב של המטופל אינו מאפשר יצירת כתרים מקרמיקה. אין התוויות רפואיות נגד ייצור כתרי חרסינה לקבוצת השיניים הקדמית. עם זאת, האסתטיקה במקרה זה נמוכה יותר. כתרים כאלה לא ייראו טבעיים מדי. לכן עדיף עדיין לא לשים כתרים של חרסינה על השיניים הקדמיות.
בעיה נפוצה איתה מתמודדים מטופלים היא הופעת שבבים קטנים על התותבות. הליך השיקום תלוי בגודל הפגם, עד כמה הוא עמוק. המקרים הנפוצים הם כדלקמן:

● שבבים קטנים מוסרים במהירות. רופא השיניים מצחצח את הקצוות הסדוקים, מעבד אותם, זה משלים את ההליך;
● שבבים בינוניים עד גדולים, אם מסגרת המתכת אינה מושפעת, מצריך שיקום של שכבת הקרמיקה. המומחה משתמש בקומפוזיט הג'ל כדי לחדש את הקרמיקה התואמת לצבע. מתבצע לבסוף פוליש וליטוש;
● במקרים בהם שכבת המתכת נחשפה, יש ליישם מסגרת מתכת. איטום מוחל, ולאחר מכן שכבת הקרמיקה משוחזרת;
● סדקים במסגרת המתכת של הכתר דורשים החלפה מלאה.

כתרי חרסינה נחשבים לסוג הפופולרי ביותר של תותבות. אם תבקרו אצל רופא השיניים כל שישה חודשים, דאגו לטפל כראוי בחלל הפה, חיי הכתרים יהיו ארוכים, ללא פגמים.

שלבים פשוטים לחיוך הוליוודי

התקשרו אלינו או השאירו בקשה באתר

בואו לבדיקה וייעוץ בחינם

טפלו במה שחשוב לכם

צאו מהמרפאה עם חיוך שאתם מרוצים ממנו

יצירת קשר

דילוג לתוכן