לוגו רשת מרפאות שיניים של ד"ר מיכאל בנגייב

קשר

ימים א'-ה': 09:00-20:00
יום ו': 09:00-14:00

ימים א'-ה': 09:00-20:00
יום ו': 09:00-14:00

כירורגיה

כירורגיית פה מתייחסת לכל הליך של ניתוח המבוצע על השיניים, החניכיים, הלסתות או מבנים אחרים של הפה

מהי כירורגיה ברפואת שיניים?

עקירת שיניים שאין בהן צורך (שיני בינה)

הכנה להשתלה, תהליך השתלה, תותבות

ניתוח חניכיים

הגדלת מסת העצם על מנת להשלים תהליך השתלת שיניים למחוסרי עצם

תפקוד לקוי של הלסת

פגיעה בלסת כאשר יש בעיות באיזור הפה והלסת

מהו ניתוח שיניים?

רפואת שיניים כירורגית היא ענף רפואי הכולל שני תתי ענף עיקריים של פעילות - 1. עקירת שיניים שלא ניתן לשמר אותן באמצעות טיפול, ו2. הליכים כירורגיים במהלך הכנה או יישום של השתלת שיניים. תחום כירורגיית השיניים המודרנית נועד לא רק לעקירות שיניים חולות המהוות סיכון לבריאות, אלא גם על לתהליכים שמטרתם לשמר שיניים שיש אפשרות להציל.

מתי נצטרך הליך כירורגי?

מי רשאי לבצע כירורגיית פה ולסת?

כירורג פה ולסת מבצע ניתוח בפה, הלסת והפנים. רופא חניכיים, או מומחה לחניכיים, מבצע ניתוח בחניכיים ובעצמות התומכות בשיניים. גם מנתחי פה וגם רופאי חניכיים חייבים לעבור שלוש עד ארבע שנים של הכשרה נוספת לאחר סיום לימודים בבית הספר לרפואת שיניים. כל הכירורגים ברשת מרפאות השיניים של דוקטור בנגייב, בכל הסניפים (בת-ים, אשדוד, רמת-גן, אשקלון) עברו את ההכשרה המתאימה, ובעלי יותר מ15 שנות ניסיון בתחום.

מהו זמן ההחלמה מהליכי פה ולסת כירורגיים?

זמני ההחלמה ישתנו מאדם לאדם, אך רוב האנשים מרגישים כמו עצמם תוך כשבוע. ככל שניתוח הפה יהיה נרחב יותר, כך ייקח יותר זמן להתאושש. במהלך תקופה זו, הרופא ירשום תרופות, או ימליץ על תרופות ללא מרשם כדי לשמור על נוחות ותופעות לוואי כמה שפחות מורגשות.

כל ההליכים הכירורגיים אינם כואבים. לאחר מחקרים רבים בתחום, מומחי המרפאה שלנו בוחרים את חומרי ההרדמה המתאימים והיעילים ביותר.

יתרונותיו של ד"ר בנגייב

רופאים מנוסים

במרפאתנו עובדים אנשי מקצוע בעלי ניסיון ממוצע של 15 שנים ומעלה.

חומרים מודרניים

אנו עוקבים אחר ההתפתחויות האחרונות בענף ומשתמשים בחומרים וטכנולוגיות מתקדמות ומוכחות מהדור האחרון בעבודתנו.

אופציית תשלום בתשלומים

אפשרות לרישום תשלום בתשלומים עד 60 חודשים.

סדרי עדיפויות

העיקר עבורנו בעבודה הוא לקוח מרוצה והערך המרכזי הוא תוצאה גבוהה עבורו. אחרי הכל, המלצות מלקוחותינו הן המפתח לפיתוח.

צריכים ייעוץ?

הירשמו לייעוץ עם אחד הרופאים שלנו בחינם

לפני ואחרי

שאלות תכופות מהמטופלים שלנו

עקירת שיניים היא אמצעי קיצוני שאליו פונים רופאי שיניים כאשר לא ניתן להציל את השן. אפילו ניתוח פשוט לא ניתן לבצע ללא הרדמה. במקרה של ניתוח מורכב, ניתוח מתבצע תחת חומר מטשטש (סוג של הרדמה הכוללת שימוש בתרופות הרגעה בכדי להכניס את החולה למצב של שינה שטחית) או בהרדמה כללית. הרדמה מאפשרת לבצע עקירת שיניים בנוחות עבור המטופל.
עקירת שיניים לא טראומטית והיעדר כאבים אצל המטופל הם תנאי מוקדם ליישום מוצלח של השתלה ותותבות לאחר מכן. עבור אנשים רבים, השתלת שיניים היא האפשרות האופטימלית ביותר לשיקום השיניים. ישנם מספר סוגים של השתלת שיניים, המהירה שבהם היא השתלה חד-שלבית. ייחודיות של תהליך זה היא עקירת השן והתקנת השתל מתרחשות מיד אחת אחרי השנייה במהלך ביקור אחד אצל רופא השיניים. במהלך סוג זה של טיפול יש חשיבות עליונה לעקירת שיניים ללא כאב לפני ההשתלה, בעדינות וללא טראומות. אי הקפדה על שיטת עקירת השיניים לפני השתלה חד-שלבית יכולה להוות מכשול רציני לביצוע הליך זה.
כן, אפשרי. באמצעות מה שנקרא ניתוח דש. ניתוח דש – שיטה חדשנית לטיפול בחניכיים בגישה כירורגית. שיטה זו לחיסול רקמות חניכיים פגומות נחשבת ליעילה ביותר, המאפשרת לעצור את התהליך הפתולוגי למשך פרק זמן ארוך ולשמור על שיניים תקינות.
התערבות כירורגית ברפואת שיניים מודרנית מתבצעות במקרים של המחלה מתקדמת. שיטות מודרניות מאפשרות לטפל בפתולוגיות שיניים באופן שמרני על מנת לשמר את הפיזיולוגיה והאנטומיה של השיניים. עקירת שורש השן נדרשת במקרים בהם כותרת השן נהרסה ורק השורש נשאר, או במקרה שנוצרה דלקת באחד משורשיה של שן מרובת שורשים תוך שמירה על חלקה העליון. הטקטיקה נבחרת בהתאם לאינדיקציות, מורכבות ועלות הטיפול תלויה בה.
עקירה מתבצעת במצבים הבאים:

● מיקום לא נכון של הטוחנת השלישית בחלל הפה, מה שמקשה על צחצוח ושמירה על היגיינת הפה. מקביל, ישנה הצטברות של חלקיקי מזון בחלל הפה, התורמת להתפתחות מחלות דלקתיות חיידקיות ולהופעת ריח רע מהפה;
● קושי בגישה לשן, מה שלא מאפשר לבצע טיפול שמרני יעיל (למשל במקרה של עששת או מחלות שיניים אחרות);
● פגיעה ברקמות הרכות שמסביב על ידי שן הבינה. לרוב, מצב זה נצפה עם דיסטופיה של שן הבינה, לעתים קרובות גם השן הסמוכה נפגעת;
● שן בינה כלואה. הימצאות בעיה כזו היא אחת הסיבות השכיחות ביותר לעקירת שיניים. הסיבה לבעיה זו היא כי ששן אינה יכולה לבקוע רגיל ולתפוס את המיקומה. זה מלווה בהתפתחות התהליך הדלקתי ובהתרחשות סיבוכים מוגלתיים;

שלבים פשוטים לחיוך הוליוודי

התקשרו אלינו או השאירו בקשה באתר

בואו לבדיקה וייעוץ בחינם

טפלו במה שחשוב לכם

צאו מהמרפאה עם חיוך שאתם מרוצים ממנו

יצירת קשר

דילוג לתוכן